Wax Ribon Nedir?

Wax Ribon, termal transfer baskı yöntemi ile baskı yapmak için kullanılan uygun maliyetli rulo şeritlerdir. Genellikle stickerlara ve etiketlik kumaşlara baskı yapmak için kullanılırlar. Wax Ribonlar uygun fiyatlara sahip olduklarından dolayı tercih edilmektedirler. Wax Ribon piyasada en yaygın olarak kullanılan ribon çeşididir.

Kağıt bazlı etiketlere (Kuşe etiket, vellum etiket, kırılgan etiket v.s.) baskılarda mükemmel sonuçlar verir. Wax Ribonlar plastik bazlı etiketlerde kullanılmamaktadır. Flat-Head ve Near-Edge yazıcılara uygun olarak üretilirler. Örnek markalar; Zebra, Argox, Toshiba, Honeywell

Wax ribonlar, dış ortamlara uygun değildir ve kimyasal çözeltiler karşısında dirençleri azdır. Alkol testine karşı yeterli direnci gösterememektedir.  Wax Ribon çok çabuk erime özelliği göstermektedir ve bu sebepten dolayı düşük ısılarda baskı alınmalıdır. Wax Ribonlar karbon, bazı kimyasal maddeler, reçine ve balmumu içerirler. Wax Ribon çeşitleri tüm barkod yazıcılara uyumludurlar.

Tüm Wax ribonlarımız halojen içermediğinden çevreye ve canlılara zarar vermez.

 

Wax Ribon Nerede Kullanılır?

Wax Ribonlar genellikle raf ve kutu etiketi, koli, tekstil ürünü etiketi gibi alanlarda kullanılmaktadır. Resin Ribon ile kıyaslandığında kullanım alanları daha dardır. Plastik bazlı etiketlerin baskısını yapmakta asla önerilmezler.

Request A Callback

Bilgi ve Teklif İçin Bizimle İrtibata Geçebilirsiniz.

Mesajın gönderildi. Teşekkürler.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
sidebar-cta-repairs
sidebar-cta-careplan
sidebar-cta-installations

Teknik Bilgi ve Teklif İçin Bizi Arayabilirsiniz

Tüm etiket ve ribon İhtiyaçlarınız için buradayız!

İLETİŞİM: 0262 611 00 01