Kuşe Etiket Nedir?

Kuşe etiket, ribonla baskıya uygun bir etiket çeşididir. Buna rağmen uygun maliyetli olmasından dolayı çok tercih edilir. Kağıt bazlı etiket çeşitlerinden en çok tercih edilen etiket çeşididir. Kağıt bazlı bir etiket türü olduğu için suya, ısıya ve dış ortam şartlarına dayanıklı değildir. Ancak yine de diğer kağıt bazlı termal etiket çeşitlerine oranla daha dayanıklıdır. Wax, Resin ve Wax-resin ribbon ile baskılarda iyi sonuçlar alınır. Çünkü pürüzlü bir yapıya sahip değildir.

Kuşe etiketlerde dikkat etmeniz gereken husus, baskı esnasında seçmiş olduğunuz yazıcı ribon’nun kalitesi olmalıdır. Uygun ribon seçilmediği taktirde kuşe etiketin üzerine aldığınız baskılar ufak bir temas ile dağılabilir ve okunamaz bir hal alabilir. Bu sebepten dolayı kuşe etiketinizi ürettikten sonra baskıda kullanacağınız ribonu test etmenizi öneririz.

Kuşe etiketler genellikle 1 yılı aşkın saklanacak ve muhafaza edilecek ürünler için kullanılmaktadır. Termal etiketlerden yaklaşık olarak 5 kat daha dayanıklı yapıya sahiptir. Kuşe etiketler nemden, sıvılardan ve sürtünmelerden uzak tutulmalıdır. Bu şekilde kuşe etiketin ömrünü 4-5 seneye kadar uzatma şansına sahipsiniz.

Baskılı veya baskısız olarak istediğiniz ölçülerde kuşe etiket üretimi yapabilmekteyiz. İstediğiniz ölçüde kuşe etiket üretimi yaptırmak için bize ulaşın.
Kullanım alanları: Barkod etiketi, koli üstü etiketi, ürün etiketi, lot etiketi, raf etiketi ve gıda etiketi.
Yapışkan türleri: Akrilik (standart), holmelt (güçlü yapışkan), nonperm (iz bırakmayan), deep freeze (soğuğa dayanıklı).
Etiket özellikleri: Üst yüzey parlak ve beyazdır. Yırtılabilen bir etikettir. Termal transfer yöntemiyle baskı alınmaktadır. Barkod etiket yazısına uyumludur. Wax ribon veya wax resin ribonla baskıya uygundur. Yüzeyi gün ışığı gibi hafif derecedeki ısılara dayanıklıdır.

Request A Callback

Bilgi ve Teklif İçin Bizimle İrtibata Geçebilirsiniz.

Mesajın gönderildi. Teşekkürler.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
sidebar-cta-repairs
sidebar-cta-careplan
sidebar-cta-installations

Teknik Bilgi ve Teklif İçin Bizi Arayabilirsiniz

Tüm etiket ve ribon İhtiyaçlarınız için buradayız!

İLETİŞİM: 0262 611 00 01